اقتصاد خرد

کتاب اقتصاد خرد

 • 🔹 نویسندگان:        پل کروگمن، رابین ولز
  🔹 ترجمه:             هاتف سیدپور
  🔹 ناشر:               میراث اهل قلم
  🔹 طراح گرافیک:   سیدعلیرضا میرزامصطفی
  🔹 صفحه آرا:        محمدرضا لری‌چی
  🔹 ویراستار:         حسین محمدیانی
  🔹 نوبت چاپ:       اول/ پاییز 1402
  🔹 تیراژ:             400 نسخه
  🔹 تعداد صفحات:   428 صفحه


  ✅ دانلود فایل شناسنامه - دیباچه - فهرست مطالب  و درباره نویسندگان
  ✅ دانلود مقدمه 
  ✅ دانلود فصل اول 
  ✅ دانلود منابع و ضمایم


  📒 ترجمه این اثر تقدیم  میشود به

  دکتر منوچهر فرهنگ،  پدر علم اقتصاد ایران

  «راز توسعه نیافتگی ایران ،جهل است» این را در سال 1386دکتر منوچهر فرهنگ به من گفت. وقتی گفت‌وگوی مفصل من با دکتر فرهنگ در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها منتشر شد او از 88سالگی عبور کرده بود.

  دکتر فرهنگ که زمانی طولانی رئیس انجمن اقتصاددانان ایران بود را پدر علم اقتصاد ایران می‌دانند. از او کتاب‌های بسیاری چه به شکل ترجمه یا تالیف منتشر شده است.

   او بود که جامعه علمی ایران را با اندیشههای جان مینارد کینز آشنا کرد. ترجمه کتاب«نظریه عمومی اشتغال،بهره و پول» نوشته کینز کار دشواری بود چون هنوز بسیاری از واژهها در فارسی معادل سازی نشده بود و به همین خاطر دکتر حسین پیرنیا که خود زمانی شاگرد کینز بود، وقتی ترجمه اثر استادش را به دکتر فرهنگ پیشنهاد کرد، گفته بود: «یک چرم خامی انداختم توی دهن دکتر فرهنگ تا دندوناش رو خرد کنه!» اما دکتر فرهنگ از پس این کار دشوار برآمده بود و آن دستمزد 15هزار تومانی که به قول خودش میتوانست با آن خانه بخرد را گرفته بود.  کتاب مرجعش یعنی فرهنگ علوم اقتصادی( انگلیسی - فارسی) سالهای متمادی راهنمای مترجمان فارسی زبان بود. او به من گفت برای تهیه این فرهنگنامه پنجسال وقت صرف کرده و روزی که منتشر شد حتی مخالفانشآنرا تحسین کردند. خوشحال بود که فارسی زبانان تاجیک و افغانستانی هم از این فرهنگنامه استفاده میکنند. او بسیار سخت کوش، منظم و با برنامه بود و به جان ،دغدغه توسعه ایران را داشت. وقتی متن گفتگوی ما در رسانهها منتشر شد، نامهای برای من فرستاد و نوشت:

  دوست گرامی جناب آقای سیدپور

  از آن جا که من در زندگی هیچ لطفی را بدون پاسخ نگذاشته ام، بدین وسیله مراتب سپاسگزاری خود را در جوابیه مصاحبه شما می‌نویسم که سخن کز دل براید لاجرم بر دل نشیند.

  منوچهر فرهنگ

  حالا او سالهاست روی در نقاب خاک کشیده اما آثار علمی‌اش همچنان پا برجاست.

  با کمال احترام و افتخار و به عنوان یک عضو کوچک انجمن اقتصاددانان ایران ترجمه این اثر را تقدیم می‌‌کنم به او که سالها پیش از ما راه اندیشیدن اقتصادی را گشود!

  روحش شاد!

   هاتف سیدپور


  📒 درباره نویسندگان کتاب

  پل کروگمن برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال8002 است که 41 سال در دانشگاه پرینستون تدریس کرد و از سال 5102نیز با مرکز فارغ‌التحصیلان دانشگاه سیتی نیویورک و مرکز مطالعات درآمد لوکزامبورگ همکاری دارد که تمرکز اصلی آن تحلیل نابرابری‌های درآمدی در سطح جهان است. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه ییل و مدرک دکترای اقتصاد را از ام‌آی‌تی دریافت کرده است و قبل از تدریس در دانشگاه پرینستون در دانشگاه‌های معتبر دیگری همچون دانشگاه ییل، استنفورد و ام‌آی‌تی به تدریس مشغول بوده است. او همچنین به مدت یک سال به‌عنوان یکی از اعضای شورای مشاوران اقتصادی در دولت ایالات متحده آمریکا در فاصله سال‌های 2891تا 3891فعالیت کرد.

  تحقیق‌ها و مطالعات پل کروگمن حول محور موضوعاتی همچون تجارت بین‌الملل، جغرافیای اقتصادی و بحران‌های ارزی متمرکز  بوده است. در سال 1991 مدال جان بیتس کلارک از طرف انجمن اقتصاد آمریکا به او اهدا شد.

  یکی از تخصص‌ها و مهارت‌های کروگمن نوشتن درباره اقتصاد برای مخاطبان عام و غیر اقتصاددانان است و به همین دلیل هم هست که او سال‌هاست به‌عنوان ستون‌نویس دائمی با روزنامه نیویورک‌تایمز همکاری دارد.

  او تاکنون چندین کتاب پرفروش در زمینه اقتصاد نوشته است که از جمله آنها می‌توان به این کتاب‌ها اشاره کرد:« این رکود را همین الان متوقف کنید»،«بازگشت اقتصاد رکود و بحران سال8002»،«وجدان لیبرال»،«رفاه ناچیز و عصر آرزوهای بربادرفته».

  رابین ولز استاد و پژوهشگر اقتصاد در دانشگاه پرینستون است که مدرک کارشناسی‌اش را از دانشگاه شیکاگو و مدرک دکترایش را از دانشگاه برکلی کالیفرنیا گرفته و سپس پست دکترای خود را از ام آی‌تی دریافت کرده و اکنون در دانشگاه‌های میشیگان، ساوت همپتون (انگلستان)، استنفورد و ام آی تی تدریس می‌کند.


   

  ساعت ویدئو:
  سطح (پایه : بدون پیش نیاز)

  هزینه 550,000 تومان

  قیمت با تخفیف 550,000 تومان

  تجربه دانشجویان

  چندین برابر هزینه ای که کردم بدست آوردم

  خیلی چیزها از این دوره ها یاد گرفتم

  دوره مستر (فارکس و درامد دلاری ) فوق العاده بودن

  بورس برای من جذاب تر بود

  از همون ابتدا با دوره پیشبینی بودم

  پیشبینی علاقه ام رو به شاخه مالی بیشتر کرد

  همه دوره ها رو دارم اما پیشبینی و مستر تکنیکال عالی هستند

  مسترتکنیکال (درامد دلاری و فارکس ) فوق العاده بودن ، بیشتر از همه دوره ها به دردم خورد

  همکاران پشتیبان دوره بنده رو خوب راهنمایی می کردند

  دوره پیشبینی برای من مفیدتر بوده ، ای کاش برخی مطالب vip از فشردگی دربیاد و زمان بیشتری داشته باشه

  دوره پیشبینی بیشتر از همه دوره ها برای من مفید بود

  مشکلاتی که ترید بدون آموزش ایجاد می کند!

  قسمت جالب آموزش ها کجاست؟

  درس های سختی که فرا گرفتم!

  دوره مسترتکنیکال(فارکس ودرآمد دلاری) چطور دوره ای است؟

  پیشبینی خیلی خوبه ولی ایکاش یک کم بیشتر بود

  نقطه ضعف آموزش های ما چیست؟


  مقدمه

  یک شرکت معمولی به نام زندگی

  بعدازظهر یک روز بهاری در سال 2012در نیوجرسی: هزاران نفر از دور و نزدیک به مراکز خرید این شهر هجوم آوردهاند و مشغول خرید هستند و اتفاقاً خیلی هم خوشحالاند. چرا که نه؟! در مغازهها و فروشگاههای این مراکز خرید بزرگ همه چیز پیدا میشود و بسیاری از این چیزها کالاهای غیرلوکسی هستند که خیلیها از عهده خریدشان برمیآیند و نیازی نیست برای خرید آنها پول خیلی زیادی بپردازند.

  همین اتفاق در شهرها و ایالتهای دیگر آمریکا هم میافتد و مراکز خرید آنها هم میزبان میلیونها نفر خریدار مشتاقی است که بعدازظهرهای یکشنبه را برای خرید اجناس و کالاهای معمولی موردنیازشان انتخاب کردهاند و اتفاقاً علم اقتصاد هم بیشتر به موضوعات مرتبط با همین چیزهای معمولی میپردازد و به همین دلیل هم هست که آلفرد مارشال، علم اقتصاد را این گونه توصیف کرده است: مطالعه بر روی انسان در قالب یک شرکت معمولی به نام زندگی.

  سؤال اینجاست که علم اقتصاد درباره این شرکت معمولی چه میتواند بگوید؟

  به طور حتم خیلی چیزها و آنچه ما در این کتاب به شما نشان خواهیم داد پاسخ سؤالات پرشمار و مهمی است که پیرامون زندگی اقتصادی انسانها در سرتاسر جهان مطرح بوده و هست و خواهد بود از جمله سؤالات زیر:

   نظامهای اقتصادی چگونه کار میکنند؟ و چگونه تحویل کالاها را مدیریت میکنند؟

   چه موقع و چرا نظامهای اقتصادی به بیراهه میروند و باعث میشوند تا مردم از خود رفتارهای غیرمولد نشان دهند؟

   چرا اقتصادها دچار فراز و نشیب میشوند؟ و چرا بعضی سالها برای اقتصاد سال بد میشوند؟

   چرا سالهای رونق اقتصاد بیشتر و طولانیتر از سالهای بد اقتصاد به طول میانجامند؟ و چرا آمریکا و بسیاری دیگر از کشورهای توسعهیافته در طول زمان ثروتمندتر میشوند؟

    دستهای نامرئی

  آنچه که در مراکز خرید در سرتاسر آمریکا و کشورهای توسعهیافته و ثروتمند اتفاق میافتد در نتیجه نقشآفرینی دستهای نامرئی تأثیرگذاری شکل میگیرند و موجب تولید کالاها و خدماتی میشوند که خانوادههای معمولی قادر به خرید آنها هستند. در واقع، آنچه ما در اینجا با آن روبرو هستیم یک اقتصاد مطلوب و مؤثر است که میتواند فعالیتهای تولیدی را نظم ببخشد و از یک سو به تولید کالاها و خدمات موردنیاز مردم کمک کند و از سویی دیگر کالاها و خدمات تولید شده را به دست کسانی که خواهان و نیازمند آنها هستند، برساند. در این میان ما با علم اقتصاد نیز سروکار داریم که عبارت است از یک علم اجتماعی که به مطالعه در مورد تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات میپردازد.

  بنابراین، اقتصاد آمریکا میکوشد تا وظایفی که بر عهده دارد را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و به این دلیل به آن اقتصاد بازار آزاد گفته میشود که در آن، تولید و مصرف کالاها و خدمات در نتیجه تصمیمهای متمرکزی اتفاق میافتند که توسط شرکتها و اشخاص گرفته میشوند. البته در کشوری مانند آمریکا یک مرجع واحدی وجود ندارد که به مردم بگوید چه چیزی را تولید یا مصرف کنند یا محصولات تولیدی خود را به کجا بفرستند؛ بلکه آنچه در اقتصاد آمریکا جریان دارد بر پایه وجود آزادی و بهرسمیتشناختن حق انتخاب است و در نتیجه هم تولیدکننده آزاد است هر چه که میخواهد و فکر میکند تولید آن پرسودتر است را تولید کند و به هر کس که میخواهد بفروشد و هم مصرفکننده آزاد است هر چه که دوست دارد و به آن نیاز دارد را بخرد.

  نوع دیگری از نظامهای اقتصادی که نقطه مقابل اقتصاد بازار آزاد بهحساب میآید، اقتصاد دستوری است که در آن یک مرجع واحد اقدام به تصمیمگیری در مورد تولید و مصرف میکند و مشخص مینماید که چه چیزهایی تولید و مصرف شوند. نمونه بارز چنین اقتصادی را میتوان در اتحاد جماهیر شوروی در فاصله سالهای 1917 تا 1991 مشاهده کرد که البته عملکرد مطلوبی نداشت و با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 به شکست انجامید چرا که در آن دوران تولیدکنندگان در شوروی قادر به تولید خیلی چیزها نبودند چرا که یا اجازه این کار را نداشتند یا اینکه مواد خام موردنیاز برای تولید خیلی چیزها را در اختیار نداشتند یا اینکه پس از تولید بعضی محصولات نمیتوانستند برای محصولات تولیدشده مشتری پیدا کنند. در این حالت مصرفکنندگان هم در تأمین بعضی کالاهای موردنیازشان دچار مشکل بودند چرا که یا آن کالاها بهاندازه کافی تولید نمیشدند یا بهدرستی توزیع نمیشدند.

   آدام اسمیت، اقتصاددان مشهور اسکاتلندی در سال 1776 در کتاب مشهورش با عنوان ثروت ملل به این موضوع پرداخته که تمایل مردم برای دنبالکردن منافع و خواستههای خود چگونه به تحقق خواستهها و منافع کل جامعه منجر میشود و از این نقشآفرینی مردم جامعه با عنوان دستهای نامرئی یاد میکند که مدیران اقتصادی از آن بهمنظور بهرهگیری از قدرت تأثیرگذاری مردم باهدف خدمت به خود آنها استفاده میکنند.

  مطالعه درباره اینکه مردم چگونه تصمیمهای اقتصادی میگیرند و این تصمیمگیریها چه تأثیراتی بر هم دارند را، اقتصاد خرد1میگویند. یکی از مباحث اصلی در زمینه اقتصاد خرد همان چیزی است که آدام اسمیت بهصراحت به آن اشاره داشته است و آن اینکه تمایل مردم برای دنبالکردن منافع و خواستههای خود به تحقق خواستهها و منافع کل جامعه منجر میشود و به همین دلیل هم هست که ضرورت دارد هر جامعهای یاد بگیرد چگونه با کمکگرفتن از دستهای نامرئی مردمی که به دنبال دستیابی به خواستهها و منافع خود هستند، میتوان به تحقق منافع کل جامعه کمک کرد و این دقیقاً همان چیزی است که اقتصاد بازار آزاد به دنبال آن است.

  بااینهمه باید دانست که این دستهای نامرئی همیشه و در همه حال مثبت و سازنده نیستند و ممکن است که شرایط بهگونهای رقم بخورد که این دستهای نامرئی نقشی مخرب و منفی بازی کنند و به بروز رفتارهای غیرمولد منجر شوند.

   

  سود من، ضرر تو

  هنگامی که ترافیک در یک گذرگاه روان است و تعداد خودروهایی که در حال حرکت هستند زیاد نیست، منافع تمام رانندگان بهآسانی و بهسرعت تأمین میشود و همه چیز خوب است. اما هنگامی که ازدحام خودروها زیاد میشود و ترافیکهای سنگین شکل میگیرند، همه چیز به هم میریزد و در این حالت هر کدام از رانندگان تلاش میکنند تا با پشت سر گذاشتن سایر رانندگان و ممانعت از عبور آنها ،خودشان زودتر به مقصد برسند.

  در دنیای اقتصاد نیز گاه همین اتفاق میافتد و تلاش بعضی اشخاص برای برآوردهکردن خواستهها و نیازهایشان به بهای جلوگیری از تحقق اهداف و خواستههای دیگران تمام میشود و این همان چیزی است که از آن با عنوان شکست بازار1یاد میشود. خبر خوب در این میان اینکه اگر شما آنچه که اقتصاد خرد به ما میگوید و در این کتاب به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد را بیاموزید آن گاه خواهید توانست علایم اولیه شکست بازار را شناسایی کرده و در جهت کنترل آن و یافتن راهحلهای مناسب برای برطرف ساختن آن گام بردارید.

   

  زمانهای خوب، زمانهای بد

  آن صحنههایی که در بعدازظهر یکشنبه بهاری نیوجرسی دیده میشد آن صحنههایی نبود که در سالهای 2008 دیده شد چرا که در آن سال، هم در نیوجرسی و هم در کل آمریکا پدیدهای به نام رکود حاکم بود و در نتیجه بسیاری از شرکتها اقدام به اخراج کارکنانشان در ابعاد وسیع کردند.

  وقوع چنین دورههای ناخوشایندی یکی از پدیدههای رایج و تکراری در اقتصادهای مدرن محسوب میشود و علت آن هم این است که چرخهای اقتصاد همیشه بهصورت روان و درست نمیچرخند و نوسانات و فراز و نشیبهای شدیدی در آنها اتفاق میافتد در این حالت گفته میشود که اقتصاد دچار رکود شده و این همان اتفاقی است که اقتصاد آمریکا در سالهای 1973، 1981، 1990، 2001 و 2007 شاهد آن بوده است.

  در واقع، رکود هم بهمانند شکست بازار جزو واقعیتهای زندگی ما محسوب میشود که برای حل آنها به تحلیلهای اقتصادی خاصی نیاز است که به آن اقتصاد کلان2 گفته میشود. به عبارت روشنتر، اقتصاد کلان به بررسی و تحلیل فراز و نشیبهای کل اقتصاد میپردازد و وقتی شما به مطالعه در مورد اقتصاد کلان میپردازید در واقع تلاش میکنید تا توضیح دهید چرا رکود اتفاق میافتد و سیاستهای دولتی چگونه میتواند باعث شود تا پیامدهای منفی نوسانات اقتصادی به حداقل برسد.

  بااینحال، باید دانست که اگرچه اقتصاد آمریکا همیشه با فراز و نشیبهای بسیاری و دورههای رکود متعددی روبرو بوده؛ اما در مجموع باید دانست همیشه دورههای رونق اقتصادی از دورههای رکود بیشتر و طولانیتر بوده است.

  حرکت روبهجلو

  در اوایل قرن بیستم بسیاری از آمریکاییها در شرایط فقر مطلق زندگی میکردند و تعداد افرادی که از رفاه خوبی برخوردار بودند بسیار اندک بود بهنحویکه فقط 10درصد خانهها در آمریکا دارای آب لولهکشی و سرویس بهداشتی مناسب بودند و فقط 8درصد خانهها دارای سیستم گرمایشی بودند و 2درصد خانهها برق داشتند. علاوه بر این تعداد افرادی که ماشین داشتند و یا در خانههایشان از امکاناتی مانند ماشین لباسشویی و تهویه هوا بهره میبردند، بسیار اندک بود.

  هنگامی که وضعیت الان آمریکاییها را با آن دوران مقایسه میکنیم در مییابیم که سطح رفاه و کیفیت زندگی بسیاری از آمریکاییها تغییر پیدا کرده و خیلی بهتر شده و این همان چیزی است که از آن با عنوان رشد اقتصادی 1یاد میشود که به افزایش توانایی اقتصاد برای تولید کالاها و خدمات بیشتر و بهتر اشاره دارد.

  حال سؤال اینجاست که چرا اقتصاد  آمریکا در طی زمان رشد کرده است؟ و چرا رشد اقتصادی در بعضی دورهها سریعتر و بیشتر و در بعضی دورهها کندتر و کمتر بوده است؟ اینها سؤالاتی کلیدی و مهم هستند که اقتصاددانان پاسخهای خوبی برای آنها دارند.

  موتوری برای اکتشاف

  ما امیدواریم که توانسته باشیم شما را متقاعد کرده باشیم که «شرکت معمولی زندگی» یک مفهوم خیلی فوقالعاده و کلیدی است و با شناخت درست آن میتوان به سؤالات مهم و حساسی پاسخ داد و ما در این کتاب سعی میکنیم تا پاسخهایی قانعکننده برای سؤالات پرشماری ارائه دهیم که در ارتباط با موضوعات و پدیدههای اقتصادی مختلف مطرح هستند.

   

   

  عضویت در خبرنامه

  برای عضویت در شبکه هاتف شماره تلفنتان را برای ما ارسال نمایید.

 • سوالات متداول

 • درس ها

 • نظرات کاربران

  ثبت نظر

  • فقط اعضا می توانند نظر خود را ارسال نمایند
ساعت ویدئو
سطح دوره (پایه : بدون پیش نیاز)

هزینه 550,000 تومان

قیمت با تخفیف 550,000 تومان

دوره های مرتبط

ویدئوی معرفی

سرمایه های موفق هاتف

  محمدرضا اعتمادی

  دانشجوی دوره پیشبینی سرمایه گذاری

  بنده این افتخار رو داشتم که به مدت سه سال در دوره پیشبینی سرمایه گذاری شرکت کردم و با راهنمایی های استاد سیدپور عزیز ثروتم رو روز به روز بیشتر و بیشتر کردم. این کار خدا بود که ایشون رو سر راه من گذاشت و با کمکش تونستم به بسیاری از خواسته هام برسم. بدون شک اگه نبود کمک های استاد سیدپور در دوره پیشبینی مطمئنا من هم مثل خیلی های دیگه زندگیم اسیر نوسانات بازار می شد و چشم باز می کردم می دیدم تورم زندگی من رو زیر رو کرده. من به خیلی ها دوره های استاد سیدپور رو پیشنهاد دادم و خوشحالم که همه از ایشون و این دوره فوق العاده راضی هستند. خداوند ان شالله به ایشون و تیم پر تلاش شون سلامتی بده که بتونن سالها همین طور موثر و مفید باشند.

  دکتر زهرا مساوات

  دانشجوی دوره پیشبینی سرمایه گذاری

  آقای دکتر سیدپور رو یکی از دوستان پزشکم به من معرفی کرد. ایشون خیلی از آموزش های استاد سیدپور راضی بود و به من هم گفت در این دوره شرکت کن. من اول مقاومت می کردم چون حقیقتا برام باورپذیر نبود و خیلی شک داشتم. تا اینکه ایشون یه بار دسترسی خودش رو برام فعال کرد و گفت ببین اگه خوشت اومد برو تهیه کن و اگه نه، هیچی. منم چند قسمت رو دیدم . بعد دیدم نزدیک به یک ساعته دارم بخش های مختلف رو با کنجکاوی می بینم. با خودم فکر کردم که موضوعی که تونسته یک ساعت من رو به خودش مشغول کنه حتما ارزش داره که وقت بیشتری براش بذارم. به همین خاطر در این دوره ثبت نام کردم. با وجود اینکه کم و بیش از موضوعات مختلف سر در می آوردم ولی این دوره پیشبینی خیلی برام مناسب و آموزشی بود. بنده هم به آقای دکتر خدا قوت می گم.

  مهندس سهیل کرمانی مقام

  دانشجو دوره پیشبینی سرمایه گذاری

  کار بنده ساخت وسازه و طبیعتا با بازار مسکن سر و کار دارم. همیشه برای من درک چرخه های رونق و رکود مسکن خیلی سخت بوده. ضمن اینکه همیشه دلواپس بودم که اگه در لوپ رکود بیفتم و سرمایه ام رو از دست بدم. آشنایی با آقای دکتر سیدپور باعث شد که شناختم و درکم از بازار مسکن بهتر و بهتر بشه. حضور مداوم در دوره های استاد مخصوصا در دوره بسیار مفید و خوب پیشبینی باعث شد که هم سوادم بیشتر بشه و هم نگاهم عمیق بشه. خوشحالم که همه اینها باعث شد که من بتونم سرمایه گذاری های مناسبی در بخش مکسن داشته باشم و با وجود اینکه خیلی از بازار جا موندن من تونستم سود بسیار خوبی بسازم. ممنونم از آقای دکتر سیدپور دوست داشتنی.❤️

  حمیدرضا الفت پژوه

  دانشجوی دوره پیشبینی سرمایه گذاری

  من از یک بحران بزرگ توی زندگیم با کمک آقای دکتر سیدپور نجات پیدا کردم. یک ورشکستگی سنگین داشتم و تقریبا داشتم همه داراییم رو از دست می دادم. یک روز یکی از رفقا، یکی از پرسش و پاسخ های استاد رو توی تلگرام برام فرستاد . همین باعث شد عضو کانال استاد بشم و دیدم چقدر با حوصله به همه سوالات مردم جواب داده شده. من هم سوال پرسیدم و استاد رایگان جواب دادن. دیدم خیلی خوب بود. چند وقت بعد زنگ زدم دفتر آقای دکتر و از ایشون یه وقت اختصاصی گرفتم و مشکلات رو با ایشون در میان گذاشتم. ایشون بسیار دقیق و هوشمندانه متوجه مشکل بیزینس من شدند و با راهنمایی شون ظرف چند ماه تونستم از یک بحران سنگین نجات پیدا کنم. همین باعث شد که برای یادگیری بیشتر در دوره های استاد مخصوصا دوره پیشبینی سرمایه گذاری شرکت کنم. انصافا دوره پیشبینی یک دوره فوق العاده عالیه.

  شهاب محمودی

  دوره جامع بورس

  امروز بورس یکی از بازگشت های خوبش را نشان داد و بعضی سهم های بانکی با یک بازگشایی تا 15درصد رشد کردند و سهامدارانشان را خوشحال کردند؛ این است نتیجه صبر هوشمندانه در بورس! آقا #شهاب_محمودی از جمله حاضرین در #دوره_جامع_بورس و #دوره_پیشبینی_سرمایه_گذاری است که توانست با صبر هوشمندانه در بورس، به یک BMW مدل 2015 دست پیدا کند! ما افتخار می کنیم که حاضرین در دوره های ما به موفقیتی عالی می رسند و به تحقق رویاهای خودشان نزدیک و نزدیک تر می شوند! واقعا شما چقدر برای رسیدن به خواسته هاتون تلاش می کنید و چقدر حاضرین افت و خیزهای نفسگیر بازار را تحمل کنید و به جای ترسیدن صبر کنید؟ موفقیت بدون ریسک و بدون آموزش شوخی است!

  متین نبوی زاده

  دوره جامع بورس

  این باعث افتخار ماست که عزیزانی از سراسر کشور در دوره های ما حضور دارند. آقای متین نبوی زاده عزیز از شهرستان قروه استان کردستان به مدت شش ماه است در #دوره_جامع_بورس ماست و تا حالا چندین برابر هزینه ای که بابت آموزش خودش کرده پول درآورده است. استراتژی ما همواره این بوده که هم کمک کنیم دیگران آموزش ببینند و هم بتوانند هزینه آموزش را با سرمایه گذاری مناسب درآورند!

  mehrdad zarabi

  دانش پذیر مدرسه سرمایه گذاری هاتف

  راستی یه تشکرررررر فراوااااان دارم ازشون خیلی شاگردم توی بازار ولی چون ریاضی خوندم توی دانشگاه موفق بودم توی بورس از آذر 98 با سرمایه 70 تومن وارد شدم البته با آموزش و الان بالای یک میلیارد و سیصد دارم فقط و فقط حرف های ایشون بود که از مهر 98 من رو به فکر ورود کرد به بورس در روزهایی که منفی 60 تومن بودم ! با بزرگترین فشار های روحی و عصبی بعد لطف خدا و دعای مادرم همش رو مدیون شما هستم استتتتاااااااد عزیزززز دلم استاد هاتف سیدپور بهشون برسونید این پیامم رو از ته دل دوسشون دارم❤️❤️❤️❤️❤️

  دانش پذیر مدرسه سرمایه گذاری هاتف

  دوره جامع بورس

  سلام به استاد فرهیخته جناب دکتر سیدپور از وقتی که میزارین و اینقدر عالی اعضا رو راهنمایی می‌فرمائید سپاسگذاریم آقای دکتر بنده حدود یکماه بود کانال رو دنبال میکردم ولی الان چند روزه دوره آموزشی جامع بورس رو تهیه کردم و عضو کانالvip هم شده ام استدعای من این است که تمامی دوستان دوره کامل بورس رو تهیه کنن و علمی بورس رو بفهمند درسته چند میلیون هزینه میشه ولی اولا با حمایتهای تیم بسیار مسلط شما در عرض یکماه نشده جبران میشه ثانیا واقعا به دانشی دست پیدا میکنن که در زندگی شخصیشان هم حقیقتا بدردشون میخوره ثالثا با حمایتهای بی بدیل و بینظیر و صبورانه دکتر سیدپور عزیز و تیم خوبشان در عرض چند ماه یه زندگی جدید برای اعضا ساخته میشه که فکرش رو هم نمیکنن. دوستان فردا دیره همین امروز رو هم از دست ندید و سریع با تهیه دوره جامع آموزشی بورس خودتان زندگیتان و پولتان را متحول کنید اونم تو چند ماه . فقط به تیم دکتر سیدپور گوش کنید. کامبیزسهرابی عضو vip

  دانش پذیر مدرسه سرمایه گذاری هاتف

  دوره جامع بورس

  با عرض سلام و آرزوی سلامتی و تندرستی برای استاد عزیزم و همکاران گرانقدرشون میخام از شما تشکر ویژه ای کنم بابت تمام زحماتی که برای من از اسفند که عضو دوره شما شدم تا حالاکشیدید. ممنون که در ریزش ها قوت قلب من بودید و در صعودها راهنمای دلسوزتر ازبرادر برایم بودید که باعث شد من سود عالی بکنم. و حقیقتاً مبالغی که برای دوره جامع بورس و دوره پیش بینی سرمایه گذاری سال99 پرداخت کردم نسبت به زحمات بی دریغ شما و همکاران صبور و مودب و زبده تان بسیار ناچیز می دانم. و تقاضا دارم شماره حسابی رو معرفی کنید تا مقداری از سود خوبی (دربعضی از سهم ها بیش از 200درصد ) که بدست آوردنش رو مدیون شما هستم تقدیم حضور کنم. و تصمیم دارم در تمامی دوره هایی که برگزار میکنید شرکت کنم..و همچنین از آقای دکتر منصور عزتی که باعث آشنایی من با حضرتعالی بودند کمال تشکر و قدردانی رو دارم. جناب آقای دکتر من با کانال شما زندگی میکنم و از صبح تا شب منتظر مطالب جدید شما هستم.

  رضا سالاری

  دانشجوی دوره جامع بورس

  سلام پیرو عکسی که در کانال منتشر کردید باید بگم: استاد عزیزم ما عمیقا متوجه زحمات و تلاش های بی وقفه شما و تیم قدرتمندتون هستیم وشدیدا سپاسگذار. بله کاااملا درست میفرمایید، ما فقط به راحتی لیستی از سهام رو میبینیم و متوجه ساعت ها تلاش پشت اونها نیستیم ،متاسفانه تجربه ثابت کرده که انسان ها قدر چیزهایی که براش هزینه ای پرداخت نمیکنن رونمیدونن. من هم افتخار مشاوره حضوری با شما رو داشتم وهم در کانال وی ای پی بورسی و هم در وی ای پی پیش بینی سال ۹۹ عضو هستم و تمااام فایل های شما رو حتی بعضا دوبار گوش میدم و با اینکه همیشه لطفتون شامل حال ما شده و اگه سوالی داشتیم پاسخ دادید ولی من پاسخ بسیاری از سوالاتم رو در پاسخ به بقیه عزیزان میگیرم ، وقتی میبینم با سخاوت تمام حتی تو کانال عمومی مردم رو همونطور راهنمایی میکنید که درکانال وی آی پی ، از عمق وجودم خوشحال میشم که هنوز انسان های شریف و باوجدانی مثل شما وجود دارن ،

  محمد سالار حسینی

  دانشجوی دوره جامع بورس

  آقای دکترعرض سلام و خدا قوت دارم. واقعازبان در برابر محبتهاي شما قاصر هست فقط میتونم برای شما از خدا سلامتی و شادکامی و رزق زیاد را خواستار باشم.من خیلی کم تا الان سوال پرسیدم و فقط دارم از اطلاعاتی که میدین استفاده میکنم چون واقعا دوستان هم سوالات خوبی میپرسن ولی واقعا من کسی تا حالا به خوبی شما ندیدم.واقعا دست مریزاد. دوست دارم روزی که تونستم درست تحلیل کنم راه شما رو پیشه بگیرم چون کمک کردن فقط مالی نیست این کار شما از کمک کردن مالی هم مهمتره چون ماهیگیری یاد ما میدن واین خیلی خوبه. دوستون دارم خیلی زیاد. خدا هرچی که می خواین بهتون بده.لطفا اگه امکانش هست این پیام بدست جناب دکتر برسه چون همه این 700 نفر مدیون خوبیهای ایشونیم. من حقیقتا تو بازار سبز امسال هیچی سود نکردم بماند که ضرر هم کردم چون به حرف شما گوش نکردم ولی از شما یاد گرفتم که صبر کنم چون تجربشو روی ونوين دارم.خیلی حرف برای گفتن دارم ولی مجال نیست. دوستون دارم ممنون از اینکه کنارمونین.

  رضا رستگار

  دانشجوی دوره جامع بورس

  سلام بر استاد سیدپور عزیز❤️❤️ بنده از وقتی با شما آشنا شدم زندگی مالیم عوض شده . انصافا خیلی پیشرفت کردم و از این بابت از شما ممنونم. شما باعث شدید که امید من به زندگی بیشتر و بیشتر بشه و به من روحیه دادید. من همه دوره های شما رو شرکت کردم و افتخار می کنم که جزو کسانی هستم که از ابتدای راه اندازی کانال تون با شما بودم و یک بارهم مشاوره خصوصی و شخصی از شما گرفتم . همه اینها زندگی منو رو زیر رو کرده و تونستم چندین برابر پولی که بابت تهیه دوره های شما دادم به دست بیارم. بنده فوق لیسانس اقتصاد هستم ولی بهترین استاد من در اقتصاد شما بودید نه استادهایی که در دانشگاه داشتم. چیزی که از شما یادگرفتم در طول شش سال درس خوندنم در دانشکده اقتصاد یاد نگرفتم🌈🌈 الان با آموزش های شما تازه متوجه شدم که چقدر با فهم درست اقتصاد فاصله دارم. همیشه خودم رو شاگرد شما می دونم و دوست تون دارم.

  هزینه تعلل

  دانشجوی دوره جامع بورس

  سلام خدمت جناب دکتر امیدوارم همیشه سالم و شاد باشید خواستم عرض کنم که روزی نیست که حسرت نخورم چرا اون دوره سرمایه گذاری ۹۸ رو نفر اولی نبودم که خریداری کنم و از خرداد ۹۹ پیگیر مشاوره ها و اموزش ها بودم این رو برای دوستانی میگم که مث من شاید تعلل کنن و این دست اون دست کنن تفاوت این تعلل به قیمت سه برابر نشدن دارایی انجامید . چطوره ؟ به قول شما به همین راحتی ! جلوی چشم ما ! سه برابر شد به هر حال یه راهنمایی بکنید که ناراحتی این خبط بزرگ یکم کم بشه . یه جورایی مدام حس انتقام دارم . خلاصه اینکه بسیار ممنونم که یکسال مدام شبانه روز سوال هارو پاسخ دادید هر روز نبض بازار گذاشتید و تمام سال من با شما و صدای گرمتون گذشت ، و به این خاطر خدا رو شاکرم ، خدا خیرتون بده . بنظر میرسه همسر اکثر دوستان از این موضوع شاکی باشن 😁 و مدام این جمله رو میشنویم که میگن از صبح تا شب چی گوش میدی انقد . مگه این دکتر سیدپور چقد حرف میزنه گلوش نگرفت ! امیدوارم سال های اتی رو همچنان شاگرد استادی مث شما باشیم . و سال خوبی رو براتون ارزو دارم . ببخشید خیلی طولانی شد . دوره ی سرمایه گذاری ۹۹ چه زمانی اماده میشه ؟